Stor perde

 

Stor perde mekanınıza derinlik kazandıran sade modern bir perde sistemidir.İşyeri ve ofislerimizde tek başına kullanıldığı gibi,evlerde genellikle tül perdelerinin arkasına güneşlik amaçlı kullanılmaktadır.Stor perde kumaşları aprelidir.Bu sayede bir aluminyum boru üzerine zincir veya yaylı mekanizma yardımıyla sarılarak hareket eder. Kumaş seçenekleri arasında,poltester,keten, Karartma(Blackout) ,Güneş Kırıcı(Screen) seçenekleri vardır.
Kumaş eni 200cm toplar halinde dir.Bazı kumaşlarda 300cm en mevcuttur.
 
Teknik Uygulamalar
 
·         Stor Perde istenildiğinde; kumaşın eteğine oymalı, işlemeli ve boncuklu uygulamalar yapılabilmektedir.
·         Stor perde mekanizması perdelik (kartonpiyer) olmayan yerlerde kapalı alüminyum kutu içersine yerleştirilerek gizlenebilir.Beyaz,Krem,Naturel renkleri mevcuttur.
·         Motor ilavesi yapılarak uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir.
·         Hareketli camlarda kenar bağlantısı yapılabilir.Bu sayede perdenin sallanması önlenebilir.
·         Perde montajı duvara veya tavana yapılacak şekildedir.
·         Eskiyen yıpranan kumaşlar yenisi ile değiştirilebilir.
·         Temizliği silinerek veya kumaş cinsine göre yıkanarak yapılabilir.
 
Kullanım alanları:
 
İşyeri ve evimizde düz polyester serilerini kullanarak hem ekonomik çözüm elde edersiniz hem de mekanımızı güneşten korumuş oluruz.
Toplantı salonları,yatak odalarında kısacası ışıksız ortam istenildiğinde karartma seri kumaşlar kullanarak amacınıza erişirsiziniz
Çocuk odası,genç odası,mutfak gibi alanlarınızda desenli kumaşlardan storlar tercih edebilirsiniz.
İşyeri ve ofislerimizde güneşi filtre eden (screen) kumaşlar kullanarak iyi bir çalışma ortamı sağlamış oluruz.Bu sayede kapatıldığı halde bile gün ışığını alırken güneşten rahatsız olmayız.Sert güneş ışığı ve zararlı ultraviyole ışınlardan korunuruz.
Mağaza vitrini ve reklam amaçlı kullanım istediğimiz alanlarda istediğiniz görseli baskı yaptırabiliriz.

 

stor perde

 

 

 

 

Stor Perde Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz
 

Stor perdede ithal ve yerli kumaş seçenekleri mevcuttur. Uzun süreli kullanımlar için ithal kumaşlar tercih edilmelidir.

 

Perde seçiminde göz önünde bulundurulabilecek faktörler aşağıda sıralanmıştır.

 

 Stor perdeler zincirli veya yaylı kumanda mekanizması ile kullanılabilirler.Yaylı mekanizma kullanımı daha pratiktir.Kullanımı zincirli mekanizmaya göre daha dikkat isteyen bir sistemdir.

 

 Stor perde kumaşı seçimini yaparken kullanılacak yerin cam yüksekliği fazla ise kalın kumaşlar tercih etmemeliyiz.Aksi taktirde sarımın kalın olması problem yaşatacak bir unsur olabilir.

 

 Stor perde aksesuarlarının kumaşla uyum içersinde olmasına dikkat ediniz.

 

 Stor perdenin kullanılacağı mekanın ihtiyacına yönelik kumaş seçimi maliyet açısından da dikkat edilecek önemli faktördür.

 

 Stor perde kumaş tercihi yaparken, seyrek dokunmuş stor kumaşlarının kenarların da kesimden dolayı zamanla atmalar olabileceğinden bu tür kumaşlardan kaçınılmalıdır.

 

 Stor perde uygulamasında iki perde arasındaki boşluk minimum 4 cm'dir. Bu boşluk diğer mekanizmalı perde sistemlerine göre fazla olduğundan kullanılacağı mekandaki pencere tipine uyarlanabilirliğinden emin olunmalıdır.

Stor perdede size hizmet veren firmanın doğru seçimi, ölçü ve montaj sırasındaki titizliği, dikkat edilecek diğer bir husustur.

Çitli stor perde sistemi için tıklayınız

 

Geri Dön