Ahşap Jaluzi

Ahşap jaluzi perdeler; İşyeri,ofis ve ev ortamlarında kullanılan mekana sıcaklık kazandıran modern,estetik bir perde grubudur. Ahşap jaluzilerde 25mm,35mm,50mm bant genişlikleri bulunmaktadır.Darbelere karşı dayanıklıdır.Aşırı güneş alan kısımlarda renginde açılma olabilir.Ceviz, maun, kiraz,meşe,venge, beyaz ve natürel renkler genelde stoklu olmakla birlikte, 25 e yakın renk seçeneği bulunur.Temizliği hafif nemli bezle silinerek veya kaz tüyü fırça ile tozu alınarak yapılır.

Teknik Özellikler

Ahşap jaluzilerde hareketli kanat üzerine montajlarda zigıllı dediğimiz sabitleme sistemi ilave edilebilir.İsteğe bağlı motorlu ve kumandalı üretilebilir. jaluzilerde çevirme ve kilitleme mekanizması istenilen yöne (sağ/sol) monte edilebilir.Perdenin toplanmış yüksekliği fazla olduğundan kısıtlı tavan mesafesi olan yerlerde kullanılamaz. 

Mekanın büyüklüğüne göre farklı bant genişliğindeki ahşap jaluziler tercih edilebilir.25mm ahşap jaluzilerin bant hareketleri bir ahşap çubukla yapılırken,50mm ahşap jaluzilerin farkı bant hareketlerin ip kontrolüyle yapılmasıdır.Ahşap jaluzilerde, ahşap bantları taşıyıcı merdiven yerine kullanılan galonlu (geniş kumaş şerit ) alternatifi de uygulanabilir. 

 

Ahşap jaluziler en az 35 cm eninde en fazla 200 cm eninde üretilmektedir. Birçok mekanizmalı perdeye göre ağır olduğundan büyük ölçülerde kullanım zorluğu yaşatabilir.Tavana,duvara,pencere üzerine monte edilebilir.

 

 

 

 

Geri Dön